Magdalena Niedźwiedzka „Opowieści z angielskiego dworu. Karol”

fot. Maciej Januchowski

Pierwsza część trylogii przedstawia początki skomplikowanego związku księcia Walii z dwiema najważniejszymi kobietami jego życia, Dianą Spencer i Camillą Shand.


Akcja powieści osadzonej w sytuacji społeczno-politycznej Wielkiej Brytanii i Europy zaczyna się w latach siedemdziesiątych XX wieku, a kończy w roku 2005. Skupia się na życiu dwóch sławnych małżeństw, ale prezentuje też galerię nieprzeciętnych i wpływowych postaci z ich otoczenia. Ukazuje historię wielkich namiętności, rodzenie się i umieranie miłości, walkę o prawo do samostanowienia, a także starania o określenie swojej roli w świecie. Jest to pierwsza próba powieściowej fabularyzacji życia Diany, księżnej Walii, Camilli, obecnej księżnej Kornwalii, i księcia Karola. Swego rodzaju subiektywne studium ich życia.

Co ciekawe Niedźwiedzka przygotowując się do napisania opowieści obserwowała m.in. mowę ciała księcia Karola kiedy np. udzielał wywiadów oraz w innych materiałach prasowych. W przygotowaniu są już kolejne części, te poświęcone żonom księcia Karola. Nawet już wiadomo jak będą one wyglądały, czego będą dotyczyły

„Opowieści z angielskiego dworu. Diana” – druga część trylogii ukazuje trudne relacje księcia Walii z żoną Dianą i ukochaną Camillą Parker Bowles, które prowadzą do rozpadu dwóch małżeństw.

„Opowieści z angielskiego dworu. Camilla” – trzecia część trylogii ukazuje losy księcia Karola i Camilli Parker Bowles po tragicznej śmierci księżnej Diany w 1997 roku. Akcja została doprowadzona do drugiego małżeństwa następcy tronu w roku 2005..

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

zostaw komentarz