Tatiana Mindewicz – Puacz „Luz. I tak nie będę idealna” (recenzja)

fot. Maciej Januchowski

To książka, którą nie wiem dlaczego chciałem przeczytać. Być może podziałało na mnie to, że w tym roku nie zafundowałem sobie jeszcze żadnego szkolenia, być może miało na tę chęć wpływ to, co zobaczyłem w telewizji, kiedy Tatiana Mindewicz – Puacz miała zajęcia z dziewczynami z „Project Lady”. Tak, oglądam ten program i myślę, że wielu z Was również, choć nie wiem czy głośno to powiecie. Wartością tego programu jest właśnie część związana z Tatianą.

Recenzja tej książki jest zupełnie inna od tych, które do tej pory robiłem. Głównym powodem jest to, że nie można opowiedzieć o jej fabule. Mogę za to powiedzieć wiele dobrych słów o tym, co zostało w tej niewielkiej objętościowo książce zapisane. Zanim jednak to zrobię posłuchacie co o swojej propozycji mówi autorka, Tatiana Mindewicz – Puacz.

 

Wielokrotnie podczas audycji „Weekend z dobrą książką” mówiłem o tym, że wiele z propozycji polecanych dla pań niekoniecznie jest skierowanych tylko i wyłącznie do nich. Tym razem będzie jednak inaczej. Książka „Luz. I tak nie będę idealna” to książka tylko dla pań. Zdałem sobie z tego sprawę po przeczytaniu mniej więcej 1/3 tekstu. To bogata skarbnica tego, jak poradzić sobie ze swoimi problemami, jak zadbać o siebie, zmienić siebie, pokochać siebie. Poparciem porad są prawdziwe sytuacje, prawdziwe historie kobiet, z którymi Tatiana pracowała. To bardzo wnikliwa „terapia”. Nie czytajcie jej w pośpiechu, nie sięgajcie po nią w „wolnej chwili”. Zaplanujcie sobie czas na jej czytanie oraz spokojnie i ze zrozumieniem czytajcie. W każdej opisanej historii znajdziecie konkretną poradę, drogę do tego jak sobie poradzić z danym problemem. To też motywacja. Autorka nie obiecuje, że będzie łatwo, nie podaje prostych rozwiązań. Mają być one skuteczne. Przede wszystkim dorosłym kobietom pomóc w zbudowaniu swojej wartości.

Tatiana Mindewicz – Puacz pokazuje Wam również to, że nie będziecie gorszymi matkami jeżeli zadbacie o siebie. Wiele zależy od tego jak poukładacie sobie w głowie. Nie wszystko musicie, ale wiele chcecie zrobić. Niewątpliwie jest to podróż do dzieciństwa. Niekoniecznie łatwego okresu w życiu dziewczynek. Jednak baśniowe życie księżniczki też może mieć poważne konsekwencje w dorosłym życiu, w znalezieniu partnera, w utrzymaniu związku. W książce tak naprawdę możecie przejść przez każdy etap życia i jak sobie na każdym z nich radzić.

Warto dodać, że poradnik został napisany łatwym i przystępnym językiem. Ważne cytaty zostały wyboldowane lub umieszczone na oddzielnej stronie. Nie ważne ile macie lat, macie dzieci czy też nie, jesteście żonami lub singielkami. To książka dla każdej z Was.

Może ci się spodobać również Więcej od autora

zostaw komentarz