Daniel C. Taylor „Yeti. Jak poszukiwania legendarnego Człowieka Śniegu uratowały Himalaje”

fot. Maciej Januchowski

Nakładem Wydawnictwa Poznańskiego ukazała się książka „Yeti. Jak poszukiwania legendarnego Człowieka Śniegu uratowały Himalaje”.

Daniel C. Taylor przez niemal 60 lat badań zadawał sobie te pytania. Doprowadziły go do wyjaśnienia zagadki legendarnego człowieka śniegu.

Badacz znalazł odpowiedź w dolinie Barun – najbardziej dzikiej dżungli Nepalu, miejscu, gdzie w duchu idei Thoreau człowiek żyje w harmonii z naturą, korzystając z jej darów i otaczając ochroną. Dzięki determinacji i zaangażowaniu Taylora, w Himalajach utwo­rzono kilka parków narodowych i krajobrazowych, wytyczono także największy w Azji obszar chroniony.

Poszukiwania Yeti dały początek nowym sposobom dbania o naj­bardziej zagrożone rejony naszej planety, a jednocześnie przyniosły rozwiązanie odwiecznego dylematu: kim (lub czym) tak naprawdę jest Yeti – fascynującym zwierzęciem człekopodobnym czy może symbolem czegoś głębszego, co drzemie w każdym z nas?

Czy książka o Yeti może mówić nam, jak powinniśmy żyć? Okazuje się, że tak! Daniel C. Taylor spędził wiele lat na poszukiwaniach prawdy o Yeti. Udało mu się to, a przy okazji odkrył coś jeszcze – jak powinna wyglądać relacja człowieka z otaczającym go światem.

Książka Taylora to nie tylko temat Yeti. To tylko pretekst do tego, jak powinniśmy dbać o świat, w którym żyjemy. Promuje on relacje partnerskie, które łączą człowieka i przyrodę. To książka, która daje do myślenia i wersyfikuje oczekiwania czytelnika. A na samym końcu dowiecie się co z tym Yeti.

Może ci się spodobać również Więcej od autora

zostaw komentarz