Łukasz Skopa „Zrób ten zielnik!” (recenzja)

fot. Maciej Januchowski

Jeszcze tak rzutem na taśmę, propozycja dla tych, którzy myślą o własnym zielniku. Nakładem Wydawnictwa Poznańskiego ukazał się poradnik pod tytułem „Zrób ten zielnik!” autorstwa Łukasza Skopy.

Każdy z nas chyba pamięta, jak w szkole robiło się zielniki lub coś na ich kształt. W dorosłym życiu jednak trochę o tym zapominamy, albo tłumaczymy się, że nie mamy czasu. Motywacją może być właśnie książka Łukasza Skopa, która wręcz nas wciąga w ten zielny świat. Można odkryć rośliny znane i mniej znane, tajemnicze, doniczkowe i dziko żyjące. Rośliny tęczowe, rośliny podróżnicze, rośliny geometryczne, rośliny nerwowe, rośliny zbuntowane, rośliny szczęśliwe i wiele, wiele więcej. Nie zabraknie też humoru i oryginalnych pomysłów. To książka dla wszystkich, którzy chcą je poznać „od podszewki” i nie boją się ubrudzić rąk ziemią.

Co ważne książka „Zrób ten zielnik!” moim zdaniem przeznaczona jest dla każdego, od przedszkolaka po seniora. Może służyć jako idealna pomoc dydaktyczna lub poradnik w rozwijaniu swojego hobby. Szczególnie, że jest to pozycja wywołująca u nas chęć do działania. Może teraz być trochę trudno z nazwijmy to materiałem do pracy, ale kiedy już zapoznamy się z jej treścią, to po przyszłorocznych zbiorach pomysłów Wam nie zabraknie.

Książka została przedstawiona w audycji: Weekend z dobrą książką – wydanie z 11/11/2018

Może ci się spodobać również Więcej od autora

zostaw komentarz