Dzięki publicznej zbiórce zostanie wydana książka „Wróżda”. Jej autorem jest Marcin Sindera

fot. materiały prasowe

Tym razem o książce, która powstanie w ramach publicznej zbiórki. Już udało się zebrać potrzebną kwotę, ale na jej wydanie będziemy musieli poczekać jeszcze około 4 miesięcy. Wtedy też będzie dostępny audiobook. Mowa o książce „Wróżda” autorstwa Marcina Sindery. Prace nad projektem trwały dwa lata. Będzie to powieść w klimacie słowiańskich legend.

Opis fabuły:

„Wróżda” to powieść historyczno-fantastyczna. Wydarzenia opisane w książce mają miejsce w okolicy warownych grodów w Gieczu i Gnieździe, przed panowaniem pierwszych Piastów. W tych niespokojnych i brutalnych czasach, na pograniczu legendy i historii Draconis, potomek boga Żmija, powraca na ziemię swoich przodków, aby odzyskać z rąk słowiańskiego kniazia Popiołowłosego odebrane mu dziedzictwo. Serce głównego bohatera zatrute jest nienawiścią, a on sam pragnie dopełnić wróżdy, czyli krwawej zemsty rodowej.

Okres przed objęciem władzy przez Mieszka I okryty jest mgłą historycznej tajemnicy, dzięki czemu stanowi doskonałą okazję do przedstawiania autorskiej wersji wydarzeń, które mogły mieć miejsce zanim rozpoczęto dokumentować historię powstawania państwa polskiego. Mam nadzieję, że zagospodarowanie tej luki zainteresuje czytelników lubiących przesycone magią opowieści o wilkołakach, rusałkach i wiłach, rytuałach żerców, rębajłach i okrutnych pojedynkach, plemionach rządzonych przez krwawych kniaziów i o pięknych białogłowych, dla których rozpoczynano wojny.

(źródło: materiały prasowe)

Książka ma być wydana w twardej oprawie, a w jej środku ma znaleźć się również 12 ilustracji. Z informacji jakie znalazłem wynika, że będzie miała pond 450 stron. Mam nadzieję, że kiedy już pojawi się na rynku będę mógł powiedzieć wam o niej więcej.

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

zostaw komentarz