Książka „Sodoma. Hipokryzja i władza w Watykanie” już nibawem w Polsce!

fot. Wydawnictwo Agora

21 lutego br. światową premierę miała książka „Sodoma. Hipokryzja i władza w Watykanie” francuskiego socjologa i pisarza Frederica Martela, której publikacja zapowiedziana jest w 20 krajach i 8 językach. Polska premiera książki będzie 3 kwietnia 2019 r.

Kilkudziesięciu kardynałów oraz setki biskupów i księży zgodziło się rozmawiać z francuskim socjologiem i pisarzem Fredericem Martelem. Wśród nich znaleźli się zdeklarowani homoseksualiści, którzy odsłonili przed nim świat wielkiej szafy, w której ukrywają się księża geje, i dzięki którym poznał pilnie strzeżone tajemnice Watykanu.


„Sodoma” to opowieść o konsekwencjach ukrywania własnej orientacji. O podwójnym życiu Kościoła. O hipokryzji, która stoi za najważniejszymi decyzjami kościelnych hierarchów i wpływa na funkcjonowanie całego Kościoła. Zdaniem Martela to homoseksualizm kleru jest kluczem, który pozwala najlepiej zrozumieć pontyfikaty Jana Pawła II, Benedykta XVI i być może Pawła VI oraz papieża Franciszka. Bowiem to właśnie w Kościele istnieje największa społeczność homoseksualistów na świecie.
Dlaczego homoseksualni duchowni są największymi homofobami? Dlaczego ukrywają seksualnych przestępców w koloratkach? Dlaczego zawsze zależało im i zależy nadal na zachowaniu w Kościele konserwatywnego status quo? Za co tak nienawidzą papieża Franciszka? Na te i wiele innych pytań Martel szuka odpowiedzi w książce, która jest efektem czteroletniego śledztwa w trzydziestu krajach.

Już 3 kwietnia, w dniu polskiej premiery książki, Frédéric Martel przyjedzie do Warszawy.
Tego dnia w Agorze, ul. Czerska 8/10 (wejście od ul. Czerniakowskiej) o godzinie 18:30 odbędzie się spotkanie z autorem „Sodomy”.
Wstęp wolny

Dołącz do wydarzenia na Facebooku

źródło: Wydawnictwo Agora

Może ci się spodobać również Więcej od autora

zostaw komentarz