Agnieszka Tyszka „Bajkowe lulanki”

fot. Maciej Januchowski

Za około miesiąc mikołajki, Zapewne wielu z Was będzie szukało prezentów książkowych dla dzieci. Jest to świetny moment by przedstawić Wam jedną z propozycji dla najmłodszych, która ukazała się na polskim rynku wydawniczym, a nad którą patronat sprawuje Wasze Radio FM i audycja „Weekend z dobrą książką”. W tym tygodniu będzie jedna, a za tydzień kolejna. Zatem dziś „Bajkowe lulanki” Agnieszki Tyszki.

Są to krótkie bajki dla malutkich i całkiem dużych czytelników. Dla tych wszystkich, którzy nie mogą zasnąć bez literackiej kolacji. Zapraszają na nią serdecznie bohaterowie tej książki: Wróżka Lukrecja, Elfiątko, Srebrzysta Ćma, Zielonooki Wiatr i inni.

Agnieszka Tyszka wpisuje się nimi w idealne bajki dla dzieci, które czyta się dzieciom przed snem. Przede wszystkim zabierają naszych milusińskich w piękny, inny niż codzienność świat. Po drugie nie są na tyle długie by rozbudzić dziecko, a rodzica przywiązać do łóżka na długi czas.

Autorka nie zapomniała oczywiście o wartościach, które znajdujemy w jej twórczości. W tych krótkich bajkach znajdziemy m.in. przyjaźń, szacunek, pomoc drugiej osobie, rodzina czy odpowiedzialność za innych. Dziecko zapoznaje się również z tym, że może przyjąć pomoc, jeżeli tylko jej potrzebuje.

W „Bajkowych lulankach” autorka zabiera dzieci do lasu, na łono przyrody. Z resztą opowieść nasycona jest ochroną przyrody. Autorka w zwierzętach, roślinach czy innych bohaterach ukryła wady i zalety ludzi.

To zdecydowanie książka dla tych najmłodszych, którzy uwielbiają kolorowych i niezwykłych bohaterów, są otwarci na poznawanie świata oraz uwielbiają przyrodę.

Może ci się spodobać również Więcej od autora

zostaw komentarz