Książka Anji Rubik trafi do 1000 polskich szkół

fot. materiały prasowe

Tysiąc bezpłatnych egzemplarzy podręcznika „SEXEDPL” trafi do szkół w całej Polsce – zapowiedziała Anja Rubik. Modelka i aktywistka chce w ten sposób wspomóc nauczycieli w odpowiedzialnej i rzetelnej edukacji seksualnej młodzieży. Aby wziąć udział w akcji, należy zgłosić swoją szkołę lub placówkę edukacyjną poprzez wypełnienie prostego formularza.

„Mam głos i mogę coś z tym zrobić” – pisze we wstępie do swojej książki na temat edukacji seksualnej Anja Rubik. Światowa gwiazda w przeciągu niespełna roku od zainicjowania kampanii społecznej #sexedpl, złożonej z krótkich filmów, wydała wraz z Wydawnictwem W.A.B. podręcznik „#SEXEDPL. Rozmowy Anji Rubik o dojrzewaniu, miłości i seksie”. Stworzyła także kilkudniową pop-up szkołę, w której zajęcia z edukacji seksualnej prowadzili najlepsi eksperci w Polsce. Teraz Wydawnictwo W.A.B. i Anja Rubik zdecydowali się na przekazanie aż tysiąca egzemplarzy książki do szkół i placówek edukacyjnych.

Podręcznik adresowany jest nie tylko do młodych ludzi, ale również do ich rodziców i nauczycieli. Wypełniony po brzegi merytoryczną wiedzą, uczy dorosłych, jak rozmawiać z dziećmi i młodzieżą o „tych” sprawach – odpowiedzialnie, rzetelnie i bez powielania mitów. To doskonałe narzędzie dla nauczycieli, którzy chcą prowadzić swobodną i mądrą komunikację na temat seksu ze swoimi uczniami. Zgłoszenia przyjmowane są TU:  https://bit.ly/2RlFedV

Podczas pracy nad podręcznikiem „#SEXEDPL” Anja Rubik zaprosiła do współpracy najlepszych profesjonalistów w Polsce – edukatorki i edukatorów, terapeutki i terapeutów, lekarki i lekarzy, aktywistki i aktywistów. Efektem ich działania jest książka ciekawa, prawdziwa, pełna merytorycznej wiedzy, a także piękna graficznie. Co istotne, podręcznik autorstwa znanej modelki jest projektem non-profit. Zarówno Anja Rubik, jak i Wydawnictwo W.A.B. zrezygnowali z zysków ze sprzedaży książki, które zostaną przekazane na rzecz Fundacji #SEXEDPL.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Anja Rubik „#Sexedpl” (recenzja)

Może ci się spodobać również Więcej od autora

zostaw komentarz