Jean Nathan „Sekretnym życiu samotnej lalki” (recenzja)

fot. Maciej Januchowski

Jean Nathan, niczym wprawny śledczy, w „Sekretnym życiu samotnej lalki”, odkrywa tajemnice fotografki, modelki i co najistotniejsze autorki opowiadań dla dzieci. Poznając biografię autorki Samotnej lalki dowiadujemy się, jak wielki wpływ na dorosłe życie ma wychowanie, które wikła główną bohaterkę w niezrozumiałe, erotycznie niepokojące relacje rodzinne.


W połączeniu z licznymi nawiązaniami do klasyki literatury, „Sekretne życie samotnej lalki” pobudza wyobraźnię wymuszając na czytelniku dziecięce wspomnienia i refleksje.

W życiu bohaterki dochodzi do wielu mniejszych i większych tragedii. W książce sporo z nich zostało opisanych. Mamy też obraz ich skutków i tego jaki wpływ miały na jej dalsze życie. Autorka biografii wykonała ogrom pracy, by przedstawić życie Wright w sposób wiarygodny, po części również osób, które bohaterka spotkała na swojej drodze, lub które były z nią przez dłuższy czas. To również opowieść o tym, że największa miłość rodzicielska, źle rozumiana, może być jednocześnie czym najgorszym i prowadzić do wielkiej krzywdy.

Na koniec dodam, że jest to idealna lektura dla matek i córek.

Może ci się spodobać również Więcej od autora

zostaw komentarz