Charles Dickens „Opowieść o dwóch miastach”

fot. Maciej Januchowski

To pozycja, której pierwsze wydanie ukazało się uwaga w 1859 roku. To książka „Opowieść o dwóch miastach” Charlesa Dickensa. Dzięki wydawnictwu Zysk i Spółka możemy sięgać do takich perełek literatury.

Z jednej strony jest to fascynujące dla mnie, że w audycji mogę wam prezentować nowe wydania dzieł z ubiegłych wieków, z drugiej jednak trudne, bo jak tu recenzować opowieść, która ma ponad 150 lat?

Była to najlepsza i najgorsza z epok, wiek rozumu i wiek szaleństwa, czas wiary i czas zwątpienia, okres światła i okres mroków, wiosna pięknych nadziei i zima rozpaczy” – tak rozpoczyna swą niezwykłą Opowieść o dwóch miastach Charles Dickens.

Paryż i Londyn w przededniu Wielkiej Rewolucji Francuskiej. W tym burzliwym okresie splatają się losy młodego francuskiego arystokraty, starego lekarza więzionego niesprawiedliwie przez osiemnaście lat w Bastylii, jego córki i angielskiego prawnika. Dramatyczna, przejmująca historia.

Jest to Znakomita powieść Charlesa Dickensa, najwybitniejszego przedstawiciela angielskiej powieści społeczno-obyczajowej drugiej połowy XIX wieku. Jeżeli ktoś się z nią jeszcze nie zapoznał to naprawdę warto. Na dodatek wydawnictwo Zysk i S-ka wydało ją w Polsce w twardej okładce z obwolutą, a to niestety w przypadku współczesnych wydawnictw jest bardzo rzadkim zjawiskiem.

Może ci się spodobać również Więcej od autora

zostaw komentarz