Grzegorz Kubicki, Maciej Drzewiecki „Ania” – Biografia Anny Przybylskiej (recenzja)

fot. Maciej Januchowski

To nie jest książka o chorobie i umieraniu. To opisana historia życia dziecka, nastolatki, kobiety, matki i partnerki. Zarówno z jej wadami jak i zaletami.

fot. Maciej Januchowski

Książka ta, była jedną z tych, z którymi tej jesieni chciałem się zapoznać. Nie jestem pewny, ale to chyba pierwsza biografia w audycji, którą omawiam. Mowa o książce „Ania. Biografia Anny Przybylskiej” autorstwa Grzegorza Kubickiego i Macieja Drzewieckiego, dziennikarzy „Gazety Wyborczej” z Trójmiasta. Znajdziemy w niej wypowiedzi z wywiadów udzielonych przez Annę Przybylską oraz wspomnienia najbliższych i osób, z którymi Przybylska współpracowała. Wydawnictwo Agora zadbała też o audiobook, którego pierwszą godzinę możecie posłuchać za darmo poniżej. Co ciekawe czyta go Anna Dereszowska, aktorka z którą Anna Przybylska pracowała na planie serialu „Złotopolscy”. Obie były tam policjantkami.

Książka jest zapisem wydarzeń i emocji Anny Przybylskiej. Zarówno tych dobrych, kiedy odnosiła sukcesy jak i tych złych, kiedy np. mężczyźni, z którymi wiązała się Ania ograniczali jej karierę zawodową lub wręcz zabraniali pracować. Są też historie związane z nieprzemyślanymi decyzjami samej aktorki. Sporo część biografii poświęcona jest także rodzinie, czyli Jarkowi i ich dzieciom. To był dla Przybylskiej priorytet. Kiedy była w ciąży znikała z filmu i życia medialnego. To był czas dla niej i dziecka, które ma przyjść niebawem na świat.

Mimo, że jest to biografia, to nie ma w niej suchych faktów. W interesujący sposób autorzy przedstawiają historii życia Anny Przybylskiej uzupełniając ją o wypowiedzi samej Ani lub osób z nią związanych. Poniekąd jest to intymna część jej życia, jednak nie znalazły się w niej wypowiedzi partnera i wielkiej miłości Ani, czyli Jarka Bieniuka. Może to i dobrze. Nie wszystko musi zostać pokazane, a Przybylska zawsze walczyła o ochronę swojego życia prywatnego.

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

Pokaż komentarze (1 |)