Marcin Margielewski „Byłam arabską stewardesą” (recenzja)

fot. Maciej Januchowski

W audycji słyszeliście już o pozycji „Jak kochają arabscy szejkowie”, a teraz przyszedł czas na „Byłam arabską stewardesą”.

Jest to wstrząsająca historia Polki pracującej w najsłynniejszych arabskich liniach lotniczych.

O podobnych koszmarach nikt nie mówi. Ona zdecydowała się przerwać milczenie.
Praca stewardesy w luksusowych arabskich liniach lotniczych miała być spełnieniem marzeń – okazała się największym horrorem w jej życiu.
Anna podróżuje po świecie, świetnie zarabia, a do tego na pokładzie samolotu spotyka mężczyznę swych snów. Przystojny, szarmancki i niebywale bogaty Arab wydaje się księciem z bajki, ale z czasem ujawnia prawdziwe oblicze. Dziewczyna wpada w pułapkę. Seria tajemniczych samobójstw, sekrety z przeszłości i honorowe zemsty rządzą światem mężczyzn, dla których kobiety są tylko narzędziem do zaspokajania wyuzdanych żądz.
Jak wygląda praca w jednych z najbogatszych linii lotniczych na świecie? Do czego jest zdolny zakochany Arab? I czy można uciec z piekła? Odpowiedzi na te pytania znajduję się w książce i są to odpowiedzi bardzo dosłowne.

Niejeden z czytelników może się zastanawiać nad tym w jaki sposób do tej historii mogło dojść lub dlaczego trwała tak długo, albo dlaczego bohaterka odrzucała wyraźne znaki, że relacja pomiędzy nią a bogatym Arabem jest co najmniej dziwna. Z jednej strony wielki romantyk, a z drugiej ktoś, kto wiedział o jej każdym kroku, śledził ją w każdej chwili i znęca się psychicznie i fizycznie. Mówią, że miłość jest ślepa i to prawda. Jeżeli bohaterka książki faktycznie była w stanie notorycznie ignorować wszystkie niebezpieczne dla niej działania mężczyzny, to musiała być bardzo zakochana.

W książce Margielewskiego pojawia się informacja o tym, że tylko podstępem udało się rozwiązać tę trudną relację. Od wielkiej miłości do równie wielkiej nienawiści – tak możemy nazwać to co się wydarzyło. Jednak spryt stewardes warto docenić, bo sposób na ucieczkę od niebezpiecznego „księcia z bajki” może być jedną ze scen filmu.

Może ci się spodobać również Więcej od autora

zostaw komentarz