Sabrina Czupryńska „Jeszcze będzie przepięknie” (recenzja)

fot. Maciej Januchowski

„Jeszcze będzie przepięknie” to książka Sabriny Czupryńskiej, która opowiada o wyjściu z chorego związku i życiu po nim.

To opowieść o miłości, której końca z pozoru nic nie zapowiadało, o związku, któremu z pozoru nic nie zagrażało, o życiu, które z pozoru było lekkie, łatwe i przyjemne, ale koniec się zbliżał. I nadszedł. I wtedy dopiero się zaczęło…
Jaśmina ma 39 lat i rozstała się z mężem. Została sama, jak setki kobiet każdego dnia, i musiała sobie z tym poradzić.
Czasem ironicznie, czasem bardzo serio o przeżyciach po rozstaniu, o rozpaczy, załamaniu, smutku i żalu, ale przede wszystkim o podnoszeniu się, odzyskiwaniu siebie, o radości i rozpoczynaniu od nowa.

„Jeszcze będzie przepięknie” to nie jest książka z półki lekkich i przyjemnych. Możemy mieć wrażenie, że wchodzimy w czyjeś życie „z butami” i powinniśmy jak najszybciej się wycofać, ale jest to trudne. Być może z jednej strony motywacją jest nasza ciekawość, a z drugiej poznanie czyjejś historii, by nie popełnić tych samych błędów.

Niewątpliwą zaletą powieści jest to, że mamy tu do czynienia z możliwością zagłębienia się w psychikę bohaterów i sami powinniśmy spróbować ich zrozumieć to, co przeżywają w momencie rozstania. Szczególnie, że to nie jest historia o pięknym początku i stopniowym psuciu się związku. Od początku wiemy co się stanie, a w trakcie lektury tylko to potwierdzamy.

Głowna bohaterka przeżywa wszystko co najgorsze związane z zakończeniem związku, mimo, że był on dla niej toksyczny. Przeżywa to rozstanie do tego stopnia, że pojawiają się u niej najczarniejsze myśli. Właściwie to bohaterka przeżywa cały wachlarz emocji – od szczęścia po wielki ból.

Książka „Jeszcze będzie przepięknie” została podzielna na dwie części. W pierwszej poznajemy historię małżeństwa i jest ona bardziej refleksyjna. Druga część jest bardziej zabawna i pokazuje działania Jaśminy prowadzące do znalezienia kolejnej „miłości na całe życie”, ale również zmieniający się stosunek do tego co przeżyła.

Książka została przedstawiona w audycji 3 lutego 2019 roku

Może ci się spodobać również Więcej od autora

zostaw komentarz