Timo Pavela „Pate pisze bloga”

fot. Maciej Januchowski

Ta książka dla dzieci ukazała się na polskim rynku w ramach cyklu wydawnictwa Widnokrąg pod tytułem „Bliskie dalekie sąsiedztwo”. Jakiś czas temu wspominałem Wam o tym projekcie. Przypomnę tylko, że chodzi o prezentowanie małym, polskim czytelnikom twórczości naszych zamorskich sąsiadów takich jak Finowie i Estończycy. Kolejną pozycją w tym cyklu jest „Pate pisze bloga” autorstwa Timo Pavela.

Pate miewa różne pomysły, ale i tak wszyscy go uwielbiają! W tym roku otrzymuje od swojego nauczyciela zadanie na wakacje: prowadzenie dziennika. Chłopiec uznaje jednak, że pisanie dziennika to straszny obciach. Postanawia założyć bloga. Na początku nie idzie mu zbyt gładko, ale gdy dziwny stryjek przyjeżdża z wizytą, życie staje się ciekawsze. Pate stara się na wszelkie sposoby umilić pobyt stryja (na przykład myjąc mu okulary przy użyciu pasty do zębów i wazeliny). A wszystko, co się wydarza, opisuje na blogu.

Książki o Patem mają atrakcyjną dla młodych czytelników (szczególnie tych stawiających pierwsze kroki w czytaniu) formę graficzną – krótkie teksty narracyjne w formie wpisów na blogu są przeplatane dialogami, a dynamiczne ilustracje znakomicie oddają charakter tego tekstu. Taką książkę łatwo się czyta i szybko daje się wciągnąć w wartką akcję. Radość z czytania gwarantowana!

Timo Parvela to mistrz absurdalnego humoru, który docenią młodzi i starsi czytelnicy.

Może ci się spodobać również Więcej od autora

zostaw komentarz