Anja Rubik „#Sexedpl” (recenzja)

fot. Maciej Januchowski

Modelka w minionym roku przeprowadziła kampanię edukacyjną pod tytułem „#sexedpl”, a książka jest jej kontynuacją. To 18 rozmów, w których zostało zawarte wiele merytorycznej wiedzy na temat seksualności i okresu dojrzewania. Niestety oferta edukacyjna prezentowana w szkole na ten temat pozostawia wiele do życzenia, zatem ta książka może być źródłem niezbędnej wiedzy, która każdemu z nas jest potrzebna. Szczególnie w czasie, kiedy nasze ciało się zmienia.

Kiedy jest dobry czas na pierwszy raz i jak się do niego przygotować? Co to jest grooming, seksting i consent? W jaki sposób rozpoznać infekcje przenoszone drogą płciową i gdzie je leczyć? Jak dobrać najlepszą metodę antykoncepcji?
Czy kobieta, która spędziła noc z inną kobietą, jest już lesbijką? W czym może nam pomóc masturbacja? „#SEXEDPL” obejmuje wszystko, co powinniśmy wiedzieć, ale często wstydzimy się zapytać. 

Cały projekt powstał we współpracy z młodymi ludźmi – w książce pojawią się efekty sesji zdjęciowej #sexedpl, w której wzięło udział prawie sześćdziesiąt osób z Polski, Szwecji, Anglii oraz Białorusi. Dziewczyny, chłopaki, osoby niebinarne oraz pary, które odpowiedziały na zaproszenie Anji Rubik, to tylko część ruchu społecznego #SEXEDPL. 

Mimo, że książka adresowana jest przede wszystkim do młodzieży, tak naprawdę skorzysta z niej każdy, kto chce poszerzyć swoją wiedzę o tematy związane z ciałem i intymnością. #SEXEDPL” to świetna lektura w sam raz na nasze czasy, która w nowoczesny, merytoryczny,  a zarazem przyjazny sposób podchodzi do zagadnień, które w polskim społeczeństwie zbyt często są zamiatane pod dywan.

Dodam jeszcze, że książka została wydana po tak zwanych kosztach, nie zarabia na jej sprzedaży ani Anja Rubik, ani wydawnictwo W.A.B., dzieki czemu jej cena jest atrakcyjna, tak jak zresztą ona sama. Pod względem graficznym przyciąga uwagę, a ważne treści zostały wyboldowane lub umieszczone na oddzielnych stronach.

Może ci się spodobać również Więcej od autora

zostaw komentarz